V červenci budeme vystavovat díla a výrobky klientů v Mníšku pod Brdy

Barokní areál Skalka je magickým místem, ve kterém se nachází klášter. Právě v něm můžete od 1. do 25. července navštívit výstavu děl a výrobků, které klienti vytvořili v rámci arteterapie. Vernisáž proběhne 17. července od 17 h a můžete se těšit nejen na arteterapeutku Evu Fenclovou, ale i na písničkářku Sylvii Krobovou. Výstavu si bude také možné prohlédnout během Skalecké pouti.

Eva Fenclová proce tvorby popisuje: „S klienty, kteří se léčí ze závislosti, se věnuji expresivní arteterapii, kdy základem je práce s materiálem. Jakýmkoliv materiálem, který může podpořit klienta-tvůrce k vyjádření emocí, uvolnění, objevování. Využívám materiály jako např. hlínu, papír, kámen, dřevo, látky pracujeme s barvami. Já se dívám, co se odehrává v průběhu procesu tvorby, podporuji tu cestu hledání, kde je pohyb, napětí, co jim dělá dobře, tudy je možná cesta ke změně. Klientům ráda sděluji, že UMĚNÍ pro mě není od slova UMĚT, ale od slova MĚNIT. To, co je léčivé, je budování vztahu.“

Přejeme příjemný zážitek.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.