Léčba ostatních závislostí

Závislost je stav, kdy se nedokážeme bez dané látky nebo činnosti obejít, toužíme po ní a chceme ji stále více. Je to neovladatelné nutkání opakovat chování, o kterém víme, že jeho důsledky pro nás budou nepříznivé. V okamžiku, kdy je člověk bez předmětu své závislosti, cítí se po psychické a někdy i fyzické stránce velmi špatně.

Závislost může vzniknout nejen na návykových látkách, ale i na chování, které působí pocit potěšení nebo úlevy. Není nijak výjimečná závislost na hazardních hrách, práci nebo sexu.

Myslíte si, že vy nebo blízká osoba jste ohroženi závislostí?

Zavolejte nám. Ke každému přistupujeme individuálně a konzultace je zcela zdarma.

Ambulantní léčba

Ambulantní léčba je první volbou pro lidi, kteří chtějí řešit škodlivé či nadměrné užívání návykových látek, prevenci rozvoje závislosti, či závislost na návykových látkách, hazardním hraní a jiných nelátkových závislostí. Je vhodná pro ty, jejichž zdravotní stav nevyžaduje hospitalizaci. Dále je vhodná pro lidi, kteří absolvovali ústavní nebo stacionární léčbu, či léčbu v terapeutické komunitě a chtějí pokračovat ve svém doléčování.

Léčba zahrnuje individuální i skupinovou práci s klientem. Kromě toho nabízí i možnost zapojit do léčebného procesu rodinné příslušníky a blízké ambulantních klientů. Délka docházení klienta do ambulance je individuální dle jeho potřeb. Může se jednat o jednorázovou konzultaci, krátkodobou spolupráci, ale i dlouhodobé docházení v řádech měsíců až let. Ambulantní péče mimo jiné zahrnuje i poradenské služby pro rodinné příslušníky a blízké osoby závislých, či závislostí ohrožených lidí formou jednorázových konzultací.

Ambulance provozujeme v Praze, v Berouně a v Příbrami. Detailní informace k jednotlivým ambulancím najdete v materiálech „ke stažení“.

Adiktologická ambulance
v Praze Podolí

Podrobné informace ke stažení

KONTAKTY

Mgr. Alice Herešová, vedoucí
Mobil: +420 602 248 569
E-mail: heresova@magdalena-ops.cz

ORDINAČNÍ HODINY

PO-ČT: 10:00 – 18:00 h
PÁ: 10:00 – 13:00 h

Adiktologická ambulance
v Příbrami

Podrobné informace ke stažení

KONTAKTY

Mgr. Hana Vavřincová, vedoucí
Mobil ambulance: +420 735 171 883
E-mail: vavrincova@magdalena-ops.cz

ORDINAČNÍ HODINY

PO, ST, ČT: 9:00 – 16:00 h
PÁ: 9:00 – 13:00 h

Adiktologická ambulance
v Berouně

Podrobné informace ke stažení

KONTAKTY

Bc. Daniela Jandová, vedoucí
Mobil: +420 736 665 344
E-mail: jandova@magdalena-ops.cz

ORDINAČNÍ HODINY
PO, ST, ČT: 8:00 – 16:00 h
ÚT: 8:00 – 18:30 h
PÁ: 8:00 – 13:30 h

Pobytová léčba, Včelník

Terapeutická komunita u Mníšku pod Brdy je založená na spolužití v malé strukturované skupině s definovanými hranicemi. Jejím cílem je podpořit osobní růst, který lidem umožní žít smysluplný život podle svých představ. Důležitými faktory jsou pocit, že se člověk stává součástí něčeho, co jej přesahuje, vzájemná zpětná vazba a podpora. Klienti i terapeuti v terapeutické komunitě jsou jejími členy, tak jako v rodině. Nejsou pacienty či pracovníky instituce. Všichni v komunitě hrají významnou roli při jejím řízení a stávají se pozitivními vzory pro ostatní.

Komunita stojí na společné práci, struktuře, na skupinové, individuální, rodinné a arte terapii. Významnou součástí jsou rituály, podpora a propojení s blízkými klienta i propojení s komunitou místních lidí z Mníšku pod Brdy a okolí.

Podrobné informace ke stažení
Přijímací formulář do TK

ADRESA: Včelník 1070, 252 10 Mníšek pod Brdy Mapa
Pobytová služba: Nepřetržitý 24h provoz
Kancelář PO-PÁ: 9:00 – 17:00

KONTAKTY:

Bc. Ondřej Vít
Mobil: +420 604 739 396
Volat lze v pondělí od 10°°do 12°° nebo ve středu od 15°° do 17°°.
E-mail: vit@magdalena-ops.cz

Bc. Veronika Baranová, vedoucí TK
Mobil: +420 733 116 055
E-mail: baranova@magdalena-ops.cz
Kancelář terapeutů: +420 737 284 599

Program CHRPA, Včelník

Program Chrpa u Mníšku pod Brdy nabízí lidem s duální diagnózou speciální program založený na integrovaném přístupu, který současně pracuje se závislostí i s duševním onemocněním. Program kombinuje prvky terapeutické komunity a doléčování v bezpečném prostředí malé skupiny. Prostřednictvím pozvolné individuální i skupinové práce klienti nachází „své místo ve světě“ a zlepšují problematické oblasti života. Také navazují a zlepšují vztahy s rodinou a blízkými, vytváří zdravé vztahy, získávají a upevňují pracovní dovednosti. Cílem léčby je klienta dovést ke smysluplnému samostatnému životu v přirozené komunitě s respektem k jeho potřebám a přáním.

Podrobné informace ke stažení
Žádost o přijetí do služby

ADRESA: Včelník 1070, 252 10 Mníšek pod Brdy Mapa
Pobytová služba: Nepřetržitý 24h provoz
Kancelář PO-PÁ: 9:00 – 17:00

KONTAKTY:

Lucie Krejčíková, vedoucí programu CHRPA
Mobil: +420 739 303 024
E-mail: krejcikova@magdalena-ops.cz

Doléčovací centrum v Praze-Podolí

Doléčovací centrum Podolí je určeno lidem, kteří prošli léčbou závislosti a potřebují naši podporu při návratu do plnohodnotného života. Nabízíme strukturovaný terapeutický program, v němž se klienti naučí porozumět sami sobě a tomu, jak zdravým způsobem zvládat stres, vztahy a práci. Program zahrnuje individuální konzultace, terapeutické skupiny, rodinná sezení a volnočasové programy. Těm, kteří se ještě necítí plně připraveni na samostatný život, nabízíme krátkodobě bydlení v tréninkových bytech. Lidem s duální diagnózou nabízíme specifický program založený na intenzivní individuální terapii a skupině zaměřené na nácvik dovedností pro zvládání stresu, emocí a vztahů. Žádost o přijetí do služby najdete v přílohách.

Podrobné informace ke stažení
Žádost o přijetí do služby

KONTAKTY:

Mgr. Lenka Herzogová, příjem klientů
Mobil: +420 736 227 787
E-mail: herzogova@magdalena-ops.cz
dcpodoli@magdalena-ops.cz

Mgr. František Jírový, vedoucí programu
Mobil: +420 733 646 760
E-mail: dcpodoli@magdalena-ops.cz

ADRESA:
Pod Vyšehradem 1, 147 00 Praha 4 – Podolí Mapa

OTEVÍRACÍ DOBA
PO-ČT: 10:00 – 18:30

Kontakty na odborná centra a pobočky

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.