Jsme součástí mezinárodní deklarace z Ovieda: Deset návrhů začlenění prevence do protidrogové politiky

Magdaléna, o.p.s. je aktivní součástí Globální iniciativy pro rok 2024 pro prevenci užívání drog, která předkládá deset návrhů, jak rozšířit účinnou prevenci založenou na důkazech do popředí protidrogové politiky. Tato deklarace vychází z konzultace 150 mezinárodních odborníků, mezi kterými je odborná ředitelka pro léčbu Markéta Dolejší. Jejich setkání v červnu 2023 proběhlo ve španělském Oviedu v rámci projektu Hombre (Proyecto Hombre, www.proyectohombre.es).
Iniciativa probíhá na dobrovolné bázi a bez finanční podpory. Pro zájemce z České republiky, kteří by se chtěli připojit, je kontaktním místem naše organizace. „Jsem moc ráda, že se Magdaléna, o.p.s. připojila k deklaraci, protože preventivní aktivity založené na přístupech evidence-based a intersekcionalitě jsou správným směrem v moderní protidrogové politice. Věřím, že se i v České republice připojí k iniciativě další organizace a odborníci, “ dodává Markéta Dolejší.

Text deklarace si můžete stáhnout níže. V případě, že vás iniciativa zaujala a chcete se dozvědět více, napište na dolejsi@magdalena-ops.cz .

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.