VYDÁTE SE SUCHOU CESTOU?

Už dvanáctý rok v řadě započne prvního února suchý únor. Jedná se o osvětovou kampaň zaměřující se především na prevenci nadměrné spotřeby alkoholu v České republice. Celou akci zaštiťuje nezisková organizace Suchej únor, z.ú. a každoročně se do ní zapojuje mnoho organizací, firem, odborná i laická veřejnost.

Během nejkratšího měsíce v roce si můžete vyzkoušet abstinovat od alkoholu. Proč zrovna měsíc? Protože je to doba, která je dostatečně dlouhá k nastartování změny. Ať už v tom, že budete nad pitím alkoholu více přemýšlet, přehodnotíte svůj vztah k pití nebo zjistíte, kdy nejčastěji po sklence alkoholu saháte a na tyto situace se pak můžete zaměřit a najít jinou aktivitu než pití. Suchý únor také přináší možnost rozšířit si obzory a vyzkoušet si trávit volný čas jiným způsobem než posezením v hospodě. Už dlouho jste chtěli vyzkoušet nějakou novou aktivitu? Bruslení na zamrzlém rybníku? Tancování salsy? Jógu? Návštěvu divadla? V únoru je dobrá příležitost se do toho pustit.

Jaké benefity suchý únor přináší? Kromě toho, že zjistíte, jaký vztah k alkoholu máte, přináší měsíc bez alkoholu mnoho dalších výhod. Ze zdravotních benefitů je to především kvalitnější spánek, lepší ranní probouzení, více energie, zlepšení psychických obtíží, snížení spotřeby jiných návykových látek (např. nikotinu) a jistě vám poděkují i vaše játra. Kdo Vám bezesporu poděkuje je i Vaše peněženka, protože ušetříte nějakou korunu.

Zaměstnanci i klienti Magdalény se každoročně k suchému únoru přidávají. Pojďte do toho s námi.

Ivana Pospíšilová, adiktoložka, Magdaléna, o.p.s.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.