Otevřeli jsme novou budovu pro klienty následné péče

V Magdaléně, o.p.s. nabízíme již 26 let služby z oblastí prevence, snižování rizik a léčby závislostí. Právě letos se nám podařilo otevřít zcela novou budovu v sídle organizace v Mníšku pod Brdy, která přispěje ke zkvalitnění pobytové péče. Nová budova bude sloužit klientům a zaměstnancům jako centrum sociální služby následné péče. Rozšíření prostor pomůže zvýšit kvalitu péče v terapeutické komunitě a v programu následné péče Chrpa, který je určen pro klienty s přidruženým duševním onemocněním.

„Dlouhodobě jsme se potýkali s nedostatkem místa. Klienti i zaměstnanci obou pobytových programů a administrativy sídlili v jedné budově. Díky nové budově se nám uvolnily prostory především pro klienty, nyní mohou být ubytováni maximálně po dvou na pokojích, získali prostornou komunitní místnost a také nové vybavení. Stabilní a příjemné zázemí je důležité pro naše léčebné pobytové programy, ve kterých klienti tráví i přes rok svého života,“ upřesňuje ředitelka Magdalény, o.p.s. Veronika Šťastná.

V nové budově vzniklo osm pokojů pro stejný počet klientů programu Chrpa, nová komunitní místnost, dílny pro nácvik činností i pro arteterapii a zázemí pro zaměstnance. „V Magdaléně, o.p.s. jsem od jejího počátku a tento krok vnímám jako důležitý milník pro zkvalitnění pobytové péče. Jsme jedni z mála organizací, která nabízí program pro závislé lidi s přidruženým duševním onemocněním. Jsem moc ráda, že teď máme i vlastní zázemí, bezpečný prostor, ve kterém klientům pomáháme vracet se zpátky do života,“ doplňuje Lucie Krejčíková, vedoucí programu Chrpa.

Stavbu se povedlo realizovat v rekordním čase, a to během tři čtvrtě roku. „Vzhledem k tomu, že jsme přestavovali původní přízemní budovu na jednopatrovou, která navíc musí splňovat naše specifické potřeby, byla celá realizace velkou výzvou. Nakonec se díky kvalitní práci stavební firmy, architektů a projektantů podařilo budovu zkolaudovat na první pokus,“ doplňuje provozní ředitel Vilém Schubert. Finance na přestavbu jsme získali z fondu EU, konkrétně programu IROP. Celkové investice do nemovitosti a vybavení byly 25,6 mil. Kč, z toho jsme se podíleli částkou téměř 1,3 mil. Kč.

„Tento velký a významný projekt je příkladem humanizace psychiatrické péče ve smyslu zlepšení prostředí poskytující komunitní psychiatrickou, adiktologickou a sociální péči lidem s duševním onemocněním. Pro celou organizaci byl velkou výzvou, proto děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří napsali a vedli úspěšnou žádost a celou realizaci stavby,“ doplňuje Ondřej Sklenář, který vedl Magdalénu, o.p.s. v době podání a realizace stavby.

Budovu jsme slavnostně otevřeli v pátek 22. března za účasti hejtmanky Petry Peckové a dalších vzácných hostů z řad vedení města Mníšek pod Brdy, Nové Vsi pod Pleší, členů správní a dozorčí rady, dárců, realizátorů stavby i dalších institucí, ale také kolegyň a kolegů. Mníšecký pan farář Jan Dlouhý, který je také předsedou správní rady Magdalény, o.p.s., požehnal budově.
Děkujeme všem, že s námi sdíleli významnou událost. V galerii najdete fotky z akce.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.