Letní preventivní týden pro děti a mládež měl úspěch

První srpnový týden byl ve znamení Letního preventivního týdne pro děti a mládež ve věku 6 až 15 let. Celodenní aktivity byly zaměřené nejen na problematiku užívání legálních i nelegálních návykových látek a problematiku rizikového chování, ale i na rozvoj sociálních dovedností. Trénovali jsme s nimi schopnost čelit sociálnímu tlaku vrstevníků, komunikační dovednosti, posilování sebevědomí, možnosti efektivního řešení problémů a zdravý životní styl. Stihli jsme se dětmi i přespání v prostorách Nízkoprahového zařízení MeziČas, ze kterého byly nadšené.

A jak týden vypadal?
První den jsme začali kreativní dílnou. Společně jsme vyráběli antistresové balónky. Odpoledne jsme šli procházkou na Sladovku, kde jsme hráli karetní hry.
Druhý den jsme si udělali výlet na Konopiště. Jeli jsme ekovláčkem k Růžové zahradě, kterou jsme si celou prošli. Poté jsme se zastavili na hřišti a zpáteční cestou jsme se došli podívat na medvěda.
Ve středu jsme sportovali. Hráli jsme badminton, petanque a později jsme se přesunuli na workout hřiště, na kterém jsme posilovali. Po poledním klidu jsme pro děti připravili trasu s úkoly se šesti stanovišti.
Ve čtvrtek jsme se vydali na Rozhlednu Špulka. Jeli jsme autobusem z Benešova do Teplýšovic a pokračovali pěšky až na rozhlednu.
V pátek dopoledne jsme s dětmi připravovali pro rodiče překvapení. Pekli jsme slané šneky a muffiny. Odpoledne k nám přijel záchranář Honza a ukazoval, jak poskytnout první pomoc. Navečer jsme šli na Sladovku opékat buřty. Kolem osmé hodiny jsme přišli na klub a pustili si film.
V sobotu ráno jsme čekali na program s rodiči, ale žádný bohužel nedorazil. Děti byly za celý týden moc vděčné a spokojené. Říkaly, že to chtějí ještě někdy určitě zopakovat.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.