Hledáme pracovníka Centra adiktologických služeb Benešov

Baví Vás práce s lidmi a chtěli byste jim pomáhat? Zajímá vás obor adiktologie a sociální práce? Nebo už máte v těchto oborech nějaké zkušenosti? Chcete pracovat v neziskovce, která úspěšně funguje přes 25 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak hledáme právě Vás. Práce je vhodná i pro absolventy.

Kdo jsme my?

Jsme sehraný tým Centra adiktologických služeb v Benešově. Věříme si navzájem a můžeme se jeden na druhého spolehnout. Hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás baví, a také se ji snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud rádi přicházíte s novými nápady, u nás je určitě prostor pro jejich vyřčení. Jsme zvyklí jednat týmově a vše spolu řešit na rovinu.

Co budete dělat

 • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct. Jsou to povětšinou lidé bez domova, kteří žijí na okraji společnosti.
 • Náplní pracovníka kontaktního centra je trávit určitý čas s klienty v našem kontaktním centru v Benešově.
 • Práce terénního pracovníka pak probíhá formou návštěv klientů v jejich přirozeném prostředí. Někdy to může být squat, někdy makové pole, jindy třeba lavička v parku. Vyjíždíme i do okolních vesnic a měst.
 • S klienty budete pracovat formou Harm reduction, budete měnit injekční materiál, vést s klienty dialog a trpělivě naslouchat. Budete s nimi ale také diskutovat o tom, co zažívají, a zprostředkovávat jim reálný kontakt.
 • S některými klienty se uvidíte jen jednou, s některými budete mít prostor pro dlouhodobější práci formou case managementu.
 • Část své pracovní náplně strávíte u počítače. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány.
 • Budete mít možnost na sobě pracovat a nadále se vzdělávat v nízkoprahové práci, ale i poradenském procesu s klienty.

Koho potřebujeme

 • Oceníme, pokud už máte vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru), nebo praxi. Do začátku se hodí kurz Pracovníka v sociálních službách.
 • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat na poloviční až celý úvazek. Určitě od Vás potřebujeme, abyste mohli chodit do práce nejen dopoledne, ale také odpoledne a někdy i v podvečer.
 • Uvítáme, pokud pracujete rádi v týmu.

Co vám můžeme nabídnout

 • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.
 • Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo celomagdalénském výjezdu. Každý tak dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.
 • Podporujeme vzdělávání, ať už časově nebo finančně. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email zatrepalek@magdalena-ops.cz. Do předmětu uveďte VŘ TP_BN_2023. Uzávěrka pro posílání životopisů je do 20.5.2023.

Pokud nás Váš životopis nadchne, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Pokud budou sympatie na obou stranách, zkusíte si u nás dvoudenní stáž. Když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Termín nástupu společně domluvíme.

„Každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát.“

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.