Co je závislost na marihuaně či THC

Jak poznat závislost na marihuaně?

Diagnóza závislosti je pravděpodobná, pokud po dobu posledních 12 měsíců sledujete, že máte silnou touhu nebo pocit puzení užít konopí, máte potíže v kontrole jeho užívání a máte zvýšenou toleranci k jeho účinkům.

Varovným signálem je i to, pokud musíte užívat stále větší množství. Pokud konopí nemáte, pociťujete abstinenční příznaky (např. nespavost, craving po kanabinoidech, podrážděnost, úzkost, pocení, bolesti svalů, nechutenství a deprese), omezujete své koníčky, věnujete stále více času užívání konopí a/nebo zotavení se z jeho užití. Pokračujete v užívání, přestože víte, že je to pro vás škodlivé.

Co dělat při nadužívání konopí?

Prvním krokem, jak se zbavit svých problémů s nadužívání konopí, je přiznat si, že vůbec nějaké problémy mám. Pokud uznáte, že je pro Vás obtížné mít užívání „pod kontrolou”, je vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Pokud žijete s blízkým, který dlouhodobě nebo pravidelně užívá konopí, jste v těžké situaci. Společná práce s naším odborníkem spočívá v mapování situace, hledání možných řešení a dodávání podpory pro změnu. Zavolejte nám. Nabídneme vám bezplatnou konzultaci, nebo doporučíme zařízení v okolí vašeho bydliště.

Nebuďte na své problémy sami, včasná pomoc je pro léčbu závislosti nesmírně důležitá.

Jakým způsobem probíhá léčba?

Závislost je nemoc těla i duše. Podílí se na ní faktory biologické, psychické a sociální. Léčba bere ohled na všechny tyto faktory a současně aby byla úspěšná, je nutná spolupráce rodičů, terapeutů, sociálních pracovníků i lékařů. Součástí léčby jsou skupinové i individuální konzultace, komunity a různé formy psychoterapie.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak postupujeme v případě léčby závislosti na marihuaně, navštivte stránku Léčba závislosti na marihuaně.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Zpracování osobních údajů.